Vinmar gruba hoşgeldin Alfa Kimya

Vinmar International LLC

Vinmar, tekstil sektöründe, Türkiye'nin önde gelen Tekstil Boyar Madde ve özel kimyasallar distribütörü Alfa Kimya'nın (www.alfakimya.com) hisselerinin tamamını satın almıştır. Alfa Kimya'nın, 60'ın üzerinde çalışandan oluşan deneyimli ve nitelikli ekibi tekstil sektöründe yüzlerce devamlı müşteriye hizmet vermektedir. 1983 yılından bu yana iş dünyasında yer alan Alfa Kimya, İstanbul, Çorlu ve Bursa'da üç deponun yanında Kahramanmaraş/Gaziantep ve Denizli/Uşak bölgesinde satış, ihracat ve pazarlama faaliyetleri ile tekstil sektörüne özel çözümler sunmaktadır.
Bu satın alma ile Vinmar, büyüme stratejisini distribütörlük sektöründe uygulamaya devam etmektedir. Ayrıca, Vinmar, Aralık 2017'de Veser Kimya'nın başarılı bir şekilde satın alınmasını müteakip şirketin ürün ve faaliyet alanı çeşitlendirmesini arttırmada önemli bir adım daha atarak Tekstil Boya ve Yardımcı Kimyasallar distribütörlük sektörü ile bağlılığını pekiştirmiştir.
Alfa Kimya'nın pazar bilgisi, Tekstil Sektöründeki geniş çaplı deneyimi, uzman boya ve kimyasal üreticileriyle köklü ve uzun vadeli ilişkisi ile ulusal satış ağı, Vinmar'ın bu alandaki büyümesinin sürekliliğinin sağlanması açısından sağlam bir zemin niteliği taşımaktadır. Vinmar'ın CEO'su Vishal Goradia, "Vinmar 28 yılı aşkın süredir Türkiye pazarında, ülkeye ve yerel sanayiye olan bağlılığını göstermeye devam ediyor. Cengiz Sağ, Ömer Naci Gülalp ve Ayşe Çakır'ın şirket faaliyetlerinde yola bizimle devam edecekleri için çok memnunuz." sözleriyle konuya ilişkin fikirlerini dile getirmiştir.
1978 yılında kurulan ve merkezi Houston, Teksas, ABD'de bulunan Vinmar International, kişiselleştirilmiş iş çözümleri aracılığıyla dünyanın önde gelen petrokimya ürünleri üreticilerine ve kullanıcılarına değer katan küresel bir pazarlama, dağıtım ve proje geliştirme şirketidir. 36 ülkede 50'den fazla ofisi bulunan Vinmar Group, küresel bakış açısını korurken müşterilerinin yerel ihtiyaçlarına da hizmet verir. Deneyimli ve bilgili satış uzmanları, lojistik ve teknik uzmanlar ile Vinmar, 110'dan fazla ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Vinmar, ISO 9001 sertifikalı bir şirket olup, kurumsal yönetim ve uyumluluk ilkelerine derinden bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Lütfen sorularınızı news@vinmar.com adresine iletin.